İçin maske, yanmış saçlar - en iyi yemek tarifleri

Güzellik peşinde bir kız için gitmek, herhangi bir kurban, ve çok sık muzdarip saç. Düzleştirme, maşa, fön, perma, boyama — tüm bu yanık saçlar, yakıcı güneş ve don sadece sorun bileşik. Sonuç olarak, onlar kuru, saman gibi. Olabilir, kısa saç kesimi ve büyümeye sağlıklı ipliklerini, ancak tüm hazır böyle cesur bir adım. Neyse ki, orada daha az radikal bir kurtarma yolları, örneğin, için maske, yanmış saçlar.

bakım yandı saçlı

Nedenleri yakılması

Yakılan bukleler sonucu kimyasal ve termal etkiler, bunlar arasında:

 • boyama ve aydınlatma;
 • etkisi suda klor musluk ve havuzda;
 • kullanımı elektrikli cihazlar (fön, düzleştirici, saç maşası);
 • kimyasal perma;
 • etkisi kavurucu bir güneş.

Klor ve sert kimyasallar, boyalar kemirmektedir yüzey tüyleri ve onları yok bir yapıya sahiptir. Üst tabaka, kütikül pul pul, cortex soyunduğu ve nem kaybetmeye başlar. Bu su kaybı neden olur. Sonuç olarak ayrılmaktadır sır ve kuru olur, onları ortaya kırışıklıklar ve kırık uçları.

Genel öneriler ve bakım

Saça yakılan kimya veya boya, tamamen geri olamaz, çünkü bu ölü hücreleri yok edebilen güncellenecektir. Yine de doğru bakım başarılı elde etmek için önemli bir görünümünü geliştirmek, ve yavaş yavaş büyümek, sağlıklı saç.

Yakılan bukleler dikkatli tedavi gerektirdiğini, aksi takdirde, onlar-ecek başlamak şiddetle düşmesini. Bu nedenle önemli olan bakımı onlara — hiçbir zarar veremez. Bu konuda yardımcı olması için aşağıdaki öneriler:

 1. Bir saç kesimi. İsteğe bağlı olarak, saç kısa, ama çok önemlidir kurtulmak için en azından birkaç santimetre yanmış uçları. Bu-ecek önlemek daha eksizyon ve paket kıllar. Daha kısa, ama canlı bukleler bakmak çok daha güzel, daha uzun, kuru ve kırık.
 2. Yıkama. Hasarlı saç yıkanması değil, her gün, daha sınırlı olarak haftada 2-3 kez, nip, daha fazla kaybını doğal yağlar. Su-meli var olmak sıcak değil 40 derece, aksi takdirde eriyecektir keratin. Değer almak için bir şampuan ve balsam, doğal bir kompozisyon.
 3. Kurutma. Zaman en iyi tedavi hakkında unutmak fene bırakarak, aşırı bir durumdur. Gerekirse bunları mutlaka uygulayın tellerinin ısı klima. Daha iyi kuru saç teknolojimiz modunda soğuk hava.
 4. Boyama ve perma. Kimyasal boyalar kullanmak değil arzu edilir, ama gerçekleştirmek zor bu durum, eğer büyümeye kökleri farklı bir renk tonu. Çözüm — tonu sadece bir bazal rozet parçası. Renksiz iplikçikler renkli olabilir hafif bir araçtır. Başka bir seçenek — ekle papatya, soğan kabuğu, siyah çay, tedavi maske olarak boya. Perma saçlar son derece istenmeyen.
 5. Penye ve styling. Tarak seçmelisiniz seyrek dişli. Olamaz gücüm ipliklerini tarak ıslak saç çok hassastır, bu yüzden beklemek daha iyi bir kuruma. Saç düzleştirici, saç, saç kurutma makinesi ve diğer aletleri kullanmak için gerekli değildir, bir tutam korumak için saç koruyucu bir klima. İstenmeyen çıtçıt, görünmez, tokalar, gergin şiş ve kuyrukları. Terk etmek daha iyidir vernikler ve sunulduğu yerdir şekli, ya da en azından en aza indirmek, onların kullanımını en aza indirmek.

İpucu. Ayrıca saça gerekli nemlendirme, yani değer, gres ve onların yağları. Isı ve don giyilmelidir headdress.

Yemek tarifleri ev maskeleri

Bakım bukleler mutlaka içerir maske kullanın. Onları pişirmek için en iyisi kendiniz, evde, çünkü tamamen doğal bileşimi, maksimum fayda getirecek. Neden maske dikkat edilmelidir kökleri.

Hemen hemen tüm yemek tarifleri, isteğe bağlı olarak eklemek için A ve E vitamini ampül ya da gliserin gibi maddeler iyi besler köklerini uyararak daha hızlı büyüme ve yeni, sağlıklı saç. Maske yapmak gerekir düzenli olarak bir — iki hafta boyunca en az 3 ay.

Yumurta

Yumurta sarısı için ekonomik ve kullanışlı bir ürün, kurtarmak için yardımcı bir görünüm bozuk lifler. Yemek tarifleri, bu madde ile:

 • İki yumurta sarısı ve yarım limon suyu. Karıştırın ve uygulayın saçlar 10 dk. Yıkayın papatya bir kaynatma. Maske yapacak ve pürüzsüz bukleler ve neden onları ışıltı.
 • Bir yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı mayonez, 1 tatlı kaşığı bal ve 2 kıyılmış sarımsak karanfil. Kafa derisi içine sürülür, giyecek paketi, şal havlu ve yatmak. Sabah maskeyi yıkayın, durulayın saçlar ile saç durulama ısırgan bir kaynatma. Yavaş yavaş kıllar daha iyi bir görünüm, hem de yerlerde tüyü.

1 yumurta sarısı, 1 kıyılmış soğan ve 2 yemek kaşığı. l. bal. Dağıtmak ile ipliklerini, bir saat sonra yıkayın. Kokusu kurtulmak için soğan yardımcı şampuan.

Süt

Süt ve süt ürünleri zengin protein ve kalsiyum, ne pahasına güçlendirmek tellerinin önlemek, yıkım keratin. Etkili tarifler:

doğru bakım
 • 100 ml ekşi süt, 5 damla hint, dulavratotu ve zeytin yağları. Yağ bileşimi saç, baş şal paketi ve bir havlu ile yarım saat tahammül.
 • 100 ml süt, 150 gr siyah ekmek ve 1 yemek kaşığı hint yağı. Beklemek, yumuşatma ekmek, bütün karıştırın ve uygulayın tellerinin 30 dk.
 • Yoğurt. On dakika onu ovmak kökleri, saç derisine masaj sonra ılık havlu ile ve bir saat bırakın.

Süt maskesi yapmak için önce başka bir kafa yıkamadan. Temizlemek gerekir şampuan ve sık sık kullanmak zarar görmüş saç değmez.

Yağlar ile

Uçucu yağlar değerli varlığı aktif bileşenleri olan karmaşık bir hareket, hasarlı saç sağlayarak, beslenme ve güçlendirilmesi kökleri aktive ederek saç büyümesini ve beslerken onlara parlaklık verir. Birkaç etkili tarifler:

 1. Suyu iki soğanı ve yarım limon, 2 yumurta sarısı ve 2 yemek kaşığı. l. badem yağı. Uygulayın, 20 dk., saçını yıkamak için şampuan.
 2. 1 yemek kaşığı. l. bal, adet dövülmüş yumurta sarısı, 3 damla sedir ve çekmek için biberiye yağı. Tutmak ipliklerini 20 dk, saçlarını yıkamak için bir şampuan.
 3. 5 yemek kaşığı. l konyak, 2 yumurta sarısı, yarım limon suyu, 2 damla nane, çam, ardıç yağlar. Neden 30 dk, su ile durulayın.

Yararlı ipuçları

Güzellik, bukleler bağlıdır dahil olmak üzere, organizmanın durumunu. Bu nedenle, buna dış bakım ipliklerini evde uyulması gereken bir dizi kural.

 1. Ayarlamak güç. Bütünlüğü için manikür ve kale köklerinin gerekli protein yanı sıra amino asit, sistein. Yeterli miktarda alındığında, bu maddelerin vücuda teller güzel bir parıltı, artık kırmak ve düşmek. Bu nedenle önemli olan, dengeli bir diyet ile bol mevsimlik sebze, meyve.
 2. Vazgeçmek diyetler bir süre tedavi bukleler. Yoksa onlar almak için vitaminler ve iz elementler.
 3. Multivitamin kompleksleri almak. Sadece yeterli miktarda besin içeriği vücutta onlar nüfuz saç yapısı.
 4. Uyku, almak, olumlu duygular ve stresten kaçının. Sinirsel ve fiziksel stres – sık nedenleri zayıflaması, saç ve gözlerinin altında morarma.

Yanmış saçlar ihtiyacı dikkatli bakım. Gerekli kesme kapalı kırık uçları pick up doğal makyaj, saç, mümkünse vazgeçmek kurutma makinesi, kıvırma ve boyama. Yapmalıyım onarıcı maske haftada 2 kez, yağ, saç yağı ile formüle edilmiştir. Düzenli yaparken, bu işlemler sonucu tezahür zaten 1-2 ay, sonra 3 ay görünümünü saç önemli ölçüde artıracaktır.

30.11.2018