Keratin saç düzleştirme evde: incelemeler, fotoğraflar

Kuşkusuz, pek çok bayan duydum düzeltme keratin saç. Uzmanlar, bu oturumdan sonra bukleler yazılan güç ve hacim. Ayrıca, daha sağlıklı olacaktır. Böyle bir doğrultma gerçek bir sihirli değnek kızlar için-karahindiba. Bakalım öyle mi?

keratin saç restorasyon

Nedir keratin doğrultma ve özü bu şekilde

Eğer bir hayranı, çeşitli saç? Sürekli doğru bukleler, kullandığınız saç kurutma makinesi? Tabii ki, tüm bu ganimet doğal yapısını ipliklerini. Her uygulama ile termal şekillendirme ve daha fazla yapmak saç dermansız ve kırılgan. Sonra keratin düzleştirme için ideal bir çözüm. Bu-ecek yapmak Senin tellerinin yeniden sağlıklı ve güçlü, verecek doğal bir parlaklık ve yumuşaklık. Şu anda bu tür bir düzleştirme için en güvenli ve etkili tüm olası arasında. Tedavisi keratin yükler sadece üst yapısına zarar görmüş saç, ama aynı zamanda etkin bir kompozisyon nüfuz eder ve saç köklerine ve tamamen daha sağlıklı ayrılmaktadır. Böyle bir kozmetik müdahale, herhangi bir durumda elde etmek için yardımcı olur mükemmel pürüzsüz lifler ve bu hasar ölçüde bağlıdır.

Neden aynı prosedür çok yararlı ve hatta mucizevi? Bu kitle, hangi, olur, saç, münhasıran doğal bileşenler. Tabii keratin anahtar madde. Her şeyden önce, doğal kompozisyon keratin içerir, amino asitler, sırayla hayati için gerekli olan manikür. Bu nedenle bukleler birlikte eksik onlara bileşenleri. Ayrıca lifler emer, çinko ve B6 vitamini, bunları yapacak sağlam.

Herhangi uygun saç keratin saç düzleştirme?

Doğrultma ile kurtarma yapmak her türlü saç. Özellikle sık sık ona çare kızlar ile:

 • Kuru ve/veya kırılgan;
 • Yanmış boyama sonrası ipliklerini;
 • Bukleler gitmiş kimyasal perma veya düzleştirme;
 • Kabarık, kıvırcık saçlı;

Ayrıca, keratin eşit işe yarar her türlü saç: afrika, avrupa ve asya. Birçok yıldız dünya ölçeğinde zaten çevirmeye kullanarak bu tür doğrultma. Tüm bilinen Rihanna, daha önce gittim, afrika ülkeleri ile bukleler. Ayrıca, Lily Collins ve Beyoncé doğa bulaştırdı kıvırcık türü.

Avantajları ve dezavantajları

Var uygulama keratin var ve artılarını ve eksilerini. Olumlu özellikleri güçlü bir girişim olmaz, çünkü onlar maddesinde belirtilmiştir No1. Hatırlayın temel: saçı ipek gibi pürüzsüz, iyileştirir ve korur, her saç. Ayrıca unutmak kötü bir etkisi elektriklenme. Ayrıca, keratin tedavileri uçları. Molekülleri keratin derin nüfuz ederek saç yapısını çubuk ve tutkal tüm ölçekler.

Bir dizi olumlu yönleri var yardım eder doğrultma fark önemli dezavantajları vardır. Üzerinde durulacak ana noktaları:

 • Formaldehit – bir madde içerir, kendi kompozisyon çok kozmetik. O özelliği vardır, vücutta birikir, ve onun kalıntıları daha sonra üzerinde olumsuz bir etkiye sahip vücut sağlığı. Ancak ürünleri Devletleri iddia içeren bu bileşen,. Ancak, bazı üreticiler gizlice kullanmak formaldehit;
 • Ayrıca kompozisyon için diğer araçları içeren doğrultma dahil diğer kimyasallar yasaklandı, Avrupa'da ve Abd'de, ama iç piyasa bunlarla dolu;
 • İnanılmaz yüksek bir fiyat. Tabii ki, bu seçim bağlıdır salon ve marka araçlar;
 • Sonra doğrultma boyunca 3 gündür çok düzgün bukleler: yıkanamaz kafa kullanmak, tokalar, şapkalar, ve diğer şeyler yapmak virajları ipliklerini;
 • Oturumdan sonra, göz ardı edilemez bir hacim kaybı;
 • Gerekli özel bir bakım, bir işgal, biraz daha zaman.

İki tipi içeren saç düzleştirme: brezilya ve amerikan. Süreç ve araçlar, her iki yöntem farklı, bu yüzden her biri kendine has olumlu ve olumsuz yönleri.

Brezilya doğrultma

Brezilyalı bir yol almak kozmetik ürünlerini içeren çok özel bir protein keratin. Bu tür bir yordamı iyi ne yapılır üniforma zehirli maddeler. Brezilyalı serum oluşan tamamen doğal bileşenleri. Ancak, konsantrasyon aktif madde daha yüksek abd, bu nedenle, tedavi edici özellikleri gibi etkili. Böyle bir doğrultma çok yumuşak ve iyileştirici etkisi, rahatlatıcı manikür: bu nedenle keratin derinden matrix saç.

Bu dezavantajları, ısıl işlem görmüş lifler. Mesele şu ki, brezilya doğrultma gerekli değil düşük sıcaklık etkisi altında olan keratin donduracak ve olur sabit saç. Uygulama sonrası araç ve kurutma, kullanmak için özel bir saç düzleştirici, önceden ısıtılmış önce 235 derece. Onlara işleyen her iplikçik 3 ila 8 kez. Bütün prosedür yaklaşık 2 saat.

sonuç doğrultma

Prosedür için uygun herhangi bir saç, ve, uzun süre beklemek sonuç: saçın olacak, pürüzsüz ve parlak! Etkisi sonra brezilya içeren doğrultma kalacak 4-5 ay.

Amerikan

Amerikan ve brezilyalı bir şekilde saç düzleştirme çalışması hemen hemen aynı. Fark, abd, izin, hareket serum formaldehit olmadan. Buna göre, böyle bir serum çevre dostu ve yok sağlık. Doğal keratin dahil bir kompozisyon özel şampuan, nemlendirici ve daha sağlıklı her saç. Bayanlar kırılgan ipliklerini dikkat etmelidir, bu bir seçenek. Sonra içeren tedavi saç kazanacaklardır sağlıklı bir parlaklık ve yapısı kıvırmak mükemmel düz.

Bu dezavantajları ne bu biri en pahalı salon bakımları, etkisi devam ederse sadece 2-3 ay. Tedavi sonrası lifler, kırbaç uçları olacak görsel olarak görülebilir. Dahası, bu yolu yapacak saç ayna parlak, ama onlar kaybedersiniz hacmi. Hizalama prosedürü sürer ve yaklaşık 3 saat.

Yapmak için nasıl bir prosedür evde: adım adım talimatlar ile fotoğraf

Keratin düzleştirme yapabilirsiniz. Tabii ki, salon sahipleri saçlar yordamı yapacak daha verimli ve daha güvenli. Eğer yapmak niyetinde, onu kendilerini, her şeyden önce toprak hazırlayın. İlk olarak satın almak için değer iyi bir özel araçları ile doğal bir kompozisyon. Onlar, bir kural olarak, daha pahalı, ama Siz kendinizi koruyun zararlı kimyasal etkileri.

Ayrıca, ihtiyacınız olacak:

 • Profesyonel şampuan derin temizleme sağlar. O 100% engeller saç ve saç derisi kalıntılarından herhangi bir kozmetik;
 • Karışımı ile doğal keratin. Satın almak için kapsamlı bir. Ona dahil farklı vitamin ve diğer proteinler. Bu bileşenleri getirecek olağanüstü bir iyilik;
 • Nebülizatör. Bu yardım eşit bir şekilde uygulayın aracın üzerinde herhangi bir uzunlukta saçlar;
 • Saç düzleştirici saç (seramik kaplama engellemez). En önemlisi sıcaklık ısınma 200'den fazla derece. Yoksa keratin dayanak;
 • Kurutma makinesi/stil;
 • Tıbbi eldiven, kapasite, tarak ince dişli tarak boyama, kuaför, düz ve konkav keskiler.

Başlayalım sürecine doğrudan. Yapılması gereken ilk şey – saçlarını yıkamak için şampuan ve derin temizliğini. Tercihen iki kez yapmak, ve mümkün olduğunca dikkatli. Bu nedenle, tam olarak kurtulmak, tüm kirletici türleri. Sonra kaldırın ve nemi havlu ile yürüyün ve saç kurutma makinesi içeren, ama kuru değil sonuna kadar. Sonra iyice saçınızı tarayın ve bunları bölün tellerinin 3-4 cm gerekir sabitlemek için, kendi klipleri için onlar yanlışlıkla karmakarışık.

Yani, ilk adım yapılır. Şimdi asıl sorumlu zaman. Dökün, kabı, keratin. Kendi hacmi ile orantılı uzunluğu bukleler 1:3. Dökün saç. uygulamayın karışımı daha yakın: 1 kafa derisi. Dahası, onunla olamaz abartmayın: küçük bir miktar değil, doyurmak olacak saç ve harcanan güç gidiyor, uçuruma, ve çok büyük oversaturate yapacak saç yağ. Sonra biraz tarak. Keratin bunun üzerine ipliklerini 10-15 dakika. Daha sonra kurulayın ve saç kurutma makinesi yer alan soğuk modunda.

Üçüncü ve son adım olacak hizalama. Onceden kadar saç düzleştirici 230 derece. Başlayın tesviye ile küçük lifler genişliği 1 cm, yavaş yavaş dönerek daha geniş. Her saç git 5-8 kez. Sonunda yavaşça saç tarağı. Ev şartları kazık kadar sürer 4 - saat-in Senin zaman.

Kontrendikasyonları

Rağmen, tüm yararlı özellikleri keratin, birkaç kontrendikasyonlar uygulama. En önemli eksi – formaldehit. Gibi değil zaten, ama en azından minimum miktarda, o bir parçası olarak koruyan keratin iyileştirici serum. Dikkat yüksek sesle ifadeler, güvenli yerlerde bu bileşen olmadan – bu sadece bir reklam hamlesi. Formaldehit tehlikeli olduğunu, mevcut olan, vücutta madde baş ağrısı neden olabilir. En kötüsü de bir bozulma, merkezi sinir sisteminin etkinliği. Ayrıca olasılık üzerinde olumsuz etkileri görme. Böyle etkisiyle tarafların içeren doğrultma, hamile ve emziren kadınlar için güvenli kesinlikle yasaktır. İnsanlara kanserli aynı zamanda daha iyi yapmak için değil.

Diğer durumlarda hizalama yasak olanlar, hastalık kapak derisi veya herhangi bir çizik. En iyisi gidip bir dermatolog ve kontrol etmek, olası bir duyarlılık.

güzel saç

Etkileri ve olası zarar

Tüm dünyada popüler olan keratin hizalama. Güzellik salonları bu hizmeti sunan umut verici bukleler olacak sağlıklı görünmüyor. Bu etkili bir prosedür gerçekten düşecek koruyucu bir tabaka ile Sizin bozuk ayrılmaktadır. Saç yazılan gerekli yararlı bileşenler. Tabii ki, bu yönleri ile iyi uyum. Ama düşünmeye değer ve zararlı etkileri. Ayrıca, bu dış etkileri saç sarsar sağlık, bu ve diğer beklenmedik ve hatta çelişkili özellikleri. Örneğin, yüksek sıcaklık, hiçbir şekilde artıracak bir durum saç.

Ayrıca, zorunda, ve sık sık yıkayın, başınızı yana kaybı nedeniyle hacim, sebum absorbe saç. Bu yol kötü bir görünüm, değil, güzel, uzun kıvırmakм. Bu ev bakımı ... daha zor olur ve daha fazla güç gerektirir. Herhangi bir balsam veya profesyonel araçlar burada yardımcı olmaz! Ama öte yandan bir iplikçik haline çok parlak ve göz kamaştırıcı parlak. İstediğiniz de bu değil miydi?

Doğru işlem sonrası bakım

Sonra ne olacak? Tabii ki, sonra yardım eder doğrultma uyulması gereken bazı kurallar bırakmak için etkisi doğrudan lifler. İlk ve en önemlisi saçınızı yıkayın yok üç gün. Sonra seçin sülfatsız şampuan, çok sayıda keratin aynı kalacaktır. Ayrıca, vazgeç bu dönem için özel fonları kullanmak için döşeme saç. De kaçının klipleri için değil cidden kırık ya da dalgalı saç. Çalışın mümkün olduğunca az kurutmak için saç kurutma makinesi, ipliklerini, böylece daha uzun bir süre için kaydedin hurda hasarlı saç yapısını.

Öneriler ve ipuçları uzmanı

Tabii ki, her bayana istiyorum kaydet etkisi işlemden sonra daha uzun bir süre. Uzmanlar küçük hileler biz seçtik Sizin için. Kabuk çöktü daha az kullanın, saç kurutma makinesi ve şampuan sülfatlar. Ayrıca tercih edin fırçası saç, doğal saç, o-ecek yapmak bukleler kırılgan. Ayrıca, değer yürümek sauna olması veya tuzlu su ile temas.

24.11.2018